Nazywam się Przemysław Wolny i jestem księdzem wyznania rzymskokatolickiego inkardynowanym do Diecezji Toruńskiej. Obecnie posługuję w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz NMP z Fatimy w Grudziądzu na osiedlu Lotnisko.

Urodziłem się w maju 1979 r. w Toruniu. W 1986 r. rozpocząłem edukację W Szkole Podstawowej nr 6 w Toruniu. Od 1994 r. naukę kontynuowałem w Zasadniczej Szkole Elektrycznej, a następnie w Technikum Elektronicznym przy Zespole Szkół Elektrycznych im prof. Aleksandra Jabłońskiego w Toruniu. Ten etap edukacji zwieńczyłem egzaminem dojrzałości w maju 1999 r.

Od października 1999 r. podjąłem studia na Wydziale Matematyki i Informatyki, najpierw na kierunku INFORMATYKA, a następnie MATEMATYKA.

We wrześniu 2004 r. przerwałem te studia, rozpoczynając formację w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Toruńskiej. Równolegle podjąłem studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie formacji odbyłem praktyki w Toruńskim Centrum Caritas. Po święceniach diakonatu, które otrzymałem w czerwcu 2010 r. przez posługę Bpa Józefa Szamockiego, odbyłem roczną praktykę duszpasterską w parafii pw. bł Marii Karłowskiej w Toruniu Na Skarpie. Święcenia prezbiteratu otrzymałem 18 czerwca 2011 r. przez posługę Bpa Andrzeja Suskiego, ówczesnego Biskupa Toruńskiego.

W lipcu 2011 rozpocząłem posługę duszpasterską w parafii pw. Św. Mikołaja Bpa w Papowie Biskupim. W tym czasie katechizowałem w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Papowie Biskupim oraz w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Dubielnie.

W sierpniu 2016 r. zostałem skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła i NMP z Fatimy w Grudziądzu na osiedlu Lotnisko. Katechizuję w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym nr 2 w Grudziądzu.

W lipcu 2021 r. odbyłem na Uniwersytecie dla obcokrajowców w Perugii we Włoszech miesięczny kurs języka i kultury włoskiej. (Lingua e cultura italiana, Universita per Stranieri di Perugia, Italia).

Moje zainteresowania to praca z młodzieżą – w tym kierownictwo duchowe i spowiednictwo. Interesuję się również liturgiką oraz naukami ścisłymi.Komentarze są zamknięte.